Stereotypy, se kterými se právníci setkávají každý den

lawyerstb

Přestože je jejich úkolem pomáhat spravedlnosti, nemají zrovna nejlepší reputaci!

Annalise Keating, Ally McBeal, Alan Shore - to jsou jen jedni z mála televizních právníků, díky nimž jsme mohli nahlédnout do životů těch, pro které se stalo právo obživou. Přestože se však jedná o prestižní povolání, jedná se také o jedno z nejkontroverznějších. Zkrátka, právníci nepatří mezi nejoblíbenější lidi a točí se okolo nich celá řádka nepříliš pozitivních stereotypů. Kterým z nich musí i ti nejspravedlivější a nejpoctivější advokáti čelit každý den?

GALERIE: CELEBRITY, KTERÉ MOHLY SKONČIT ZA MŘÍŽEMI

1. Právníci jsou cyničtí lidé: Musí mít vyvinuté kritické myšlení, to z nikoho ale ještě nutně neudělalo cynika.

(Foto: ABC)

2. Právníci jsou chladní a bezcitní: Ve své práci by se neměli řídit emocemi, ale fakty. Rozhodně to ale neznamená, že postrádají city a lidskou stránku.

3. Právníci to dělají jen pro peníze: Ve filmech a seriálech jsou obhájci většinou vykresleni jako chamtiví lidé. Jen si ale představte kolik stresu a pracovních hodin za jejich výplatou stojí. Málokdo by byl ochoten tak náročnou práci vykonávat jen ze zištných důvodů.

(Foto: ABC)

4. Právníci milují luxus: Tento stereotyp přímo souvisí s předchozím. Pravdou ale je, že v právním oboru je velká konkurence a ne všichni advokáti opravdu mohou žít v přehnaném luxusu. Vsadíme se, že mnozí z nich chodí doma s radostí v obyčejných teplácích!

5. Právníci jsou manipulátoři: Kdybychom se měli řídit jen filmy a seriály, museli bychom si myslet, že právníky vnitřně (kromě peněz a pohodlí) nic tak neuspokojí jako manipulace jejich okolím. V práci pochopitelně musí situaci obrátit ve prospěch svého klienta - někdo tomu říká manipulace, někdo profesionální přístup.

Pokud chcete o právnících vědět více, sledujte seriál Vražedná práva. Ale pozor, nezapomínejte, že je to jen fikce!

(Foto: ABC)