Dospívající superšpion míří na televizní obrazovky

alex-rider-1-t

Alex Rider začíná svou nebezpečnou misi! 

Alex Rider je jméno mladého supešpiona MI6, jehož postavu vytvořil britský spisovatel Anthony Horowitz. Série románů o Alexu Riderovi byla poprvé vydána v roce 2000 a okamžitě po vydání se stala bestsellerem. V současné době se sbírka románů skládá z jedenácti dílů a všichni fanoušci s napětím čekají na dvanáctý román, který má vyjít v roce 2020.

Televizní diváci a fanoušci románů se však už nyní mohou těšit na seriálovou adaptaci, která míří na televizní obrazovky v produkci společnosti Sony Pictures Television a Eleventh Hour Films.

První řada seriálu, která bude mít osm dílů, vychází z druhého románu Akademie Point Blanc z roku 2001. Alex se bude snažit infiltrovat do exkluzivní školy, která se nachází na vrcholku alpského štítu Point Blanc. Speciální personál, pod vedením doktora Griefa, v ní napravuje mravy synkům boháčů. Když oni a jejich zámožní otcové začnou náhle umírat, britská zpravodajská služba vytuší, že se děje něco nekalého...

V hlavní roli Alexe Ridera uvidíte Otto Farranta (Bílá královna, Vojna a mír), v dalších rolích na vás čekají Brenock O'Connor, Stephen Dillane, Vicky McClure, Haluk Bilginer, Andrew Buchan a Ronkẹ Adekoluẹjo.