Apple vás změní v umělou inteligenci, která (vy)řeší kriminální případy!

forensic-detective-ar-app-1600x900_0

Vstupte do těla vyšetřujícího detektiva! 

Nová aplikace rozšířené reality je již spuštěna a zdá se, že je to spousta zábavy pro opravdové detektivy. Nová aplikace pro iOS je spuštěna společností Oxygen Media a nazývá se Forensic Detective: Inside Crime Scene. Je plně určena pro Apple ARKit 1.5, neboť plně využívá nové technologie přímé detekce těla.

Pokud si s technikou moc netykáte - jde o zařízení, které určí, kde se přesně nachází který roh místnosti, takže vodítka a nápovědy mohou být rozmístěny kdekoliv na těch površích, jako jsou předměty ve vaší místnosti. To vytváří plnohodnotné interaktivní prostředí v místnosti, které přeměňuje jakoukoli místnost na místo činu, takže z vás může být detektiv!

Aplikace umožňuje detektivům "sestavit dohromady stopy, jako je analýza výšky výstřelů, studium balistických důkazů a porovnání vzorků krve za účelem odhalení vraha." Použití svislých rovin dělá vše ještě více realistické:

(Oxygen Media)

"ARKit 1.5 nám umožnil propojit detekci vertikální roviny jako součást herního vyprávění," řekl Matt Marsters ze společnosti Neo-Pangea, která tuto aplikaci vytvořila. "Je to skutečný diferenciační prostředek, díky němuž uživatelé budou dokonale ponořeni do hry, protože aplikace může díky prostorovému rozpoznávání vytvářet 3D svět. Je to trochu jako mít jednu z reálných her typu "únikových místností" přímo ve své kapse."

Rozhodně si nenechte tuhle aplikaci ujít a pokud potřebujete nějakou inspiraci, pak doporučujeme sledování takových seriálů, jako je NCIS, CIS nebo Carter na AXN! 

 (CBS)