10 trailerů, které slibovaly nemožné

axn-good-trailers-bad-movies-1600x900

Těžce nás zklamaly!

Celý princip filmových trailerů spočívá v tom, aby se diváci těšili na to, co teprve přijde. Jenže někdy trailery dělají svou práci trochu moc dobře. Od "Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba" až po "Muže z oceli", zde jsou trailery, které byly lepší než skutečné filmy! 

HERCI, KTEŘÍ SI U MARVELU TRHLI OSTUDU

1) "Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba"
Nestává se často, že by lidé utekli ze školy jen proto, aby mohli v kině sledovat trailer, ale přesně tak tomu bylo, když nové Hvězdné války vypustily první trailer do kin. Trailer "Skryté hrozby" nám ukázal nádherné nové pamětihodnosti a Darth Maulův dvojitý meč. Film nám ale dal i věci, o které jsme se -ehm- neprosili.

2) "Strážci"
Film Strážci byl po dlouhou dobu uvězněn ve střižně, a mnoho fanoušků odmítlo uvěřit, že se nakonec vůbec dokončí. Trailer a teaser nám všem ale vyrazil dech. Teaser nám dal naději, že režisér Zack Snyder dokáže natočit jeden z nejuznávanějších grafických románů všech dob. Způsob zobrazení ikonických momentů z knihy synchronizovaný s hudbu Smashing Pumpkins opravdu zanechal silný dojem. Je smutné, že film jen dokazuje, že některé věrné kopie často postrádají duši originálu.

3) "Godzilla"
Původní teaser pro Godzillu je jedinečný v tom, že neobsahuje žádné skutečné záběry z filmu. Místo toho funguje jako krátký film, který ukazuje start ikonického monstra v Jurském parku a trochu tím i pobaví. Je to efektivní trailer, ale možná jsme měli být více podezřívaví k neochotě tvůrců ukázat konečný produkt.

4) "Prometheus"
Po sérii pokračování jsme byli připraveni na Ridleyho Scotta, aby se vrátil a přivedl Vetřelce k jeho počátkům. Ukázka Prometheuse použila každý znak, který by nám mohl Vetřelce připomenout a děsivý zvukový doprovod, který nás vrátil zpět k původnímu filmu. Film nám však místo toto ukázal spletitou mytologii a hloupé postavy, které dělají hloupé věci z hloupých důvodů.

5) "Muž z oceli"
Zřídka existuje tak obrovský rozdíl mezi trailerem a hotovým produktem. Všechny tři trailery "Muže z oceli" nabízejí úchvatný pohled na znovuzrozeného superhrdinu, který reprezentoval veškerou dobrotu a zázrak, které od Supermana očekáváme. Je smutné, že skutečný film ukázal mnohem více rozpačitý a depresivní příběh.

6) "X-Men: Poslední vzdor"
Třetí film X-Men vykolejil franchising špatným způsobem. Ale kdybychom viděli jen trailer, tak bychom si mysleli, že je vše v pořádku a film dobře navazuje na "X2". To je síla dobré úpravy. Může skrýt méně zajímavé prvky a fakt, že některé klíčové postavy jsou zabity příliš brzy.

7) "Terminator Salvation"
Terminator Salvation nás vyděsil s nápadem filmu, který byl úplně zapletený do budoucnosti, o které minulé filmy dost mluví, ale nikdy ji moc neukazují. Bohužel to byl vzorec, který fungoval mnohem lépe ve formě traileru než jako skutečný film. Ale hej, přinejmenším trailer vstoupil do historie pro nejlepší využití písně Nine Inch Nails.

8) "Pearl Harbor"
"Pearl Harbor" je učebnicový případ traileru, který destiluje všechny dobré části špatného filmu a nafoukne jimi očekávání diváků. Mezi povznášející instrumentální hudbou a ikonickými obrazy Ameriky, která se připravuje na válku, se jen "náhodou" ztratil nepříjemný milostný trojúhelník, který zablokoval skutečný film.

9) "Suicide Squad"
Trailer byl skvělým nástrojem, který škádlil divácké očekávání a nabízel cool záporáky z DC Universe. Výběr soundtracku také neublížil. Problém spočívá v tom, že trailer byl na film, který ve skutečnosti neexistoval, bez ohledu na to, kolik verzí studio WB udělalo.

10) "Walter Mitty a jeho tajný život"
Trailer na Walter Mitty a jeho tajný život je opravdu radost sledovat. Představuje radostný pohled na obyčejného muže, který se rozhodne konečně splnit si své sny. Bohužel, skutečný film postrádá látku, aby podpořil ten správný příběh, což znamená, že film má vzorec, který funguje lépe jako dvouminutové hudební video.