Co za ptákoviny se děly na castingu filmu Blbý a blbější?

dd_ka

Bez podpory Jima Carreyho by si Jeff Daniels nezahrál!

Po tolika letech po premiéře filmu jsme se dozvěděli o skutečném příběhu z natáčení filmu Blbý a blbější od samotného Jeffa Danielse. Měl tehdy štěstí, že Jim Carrey trval na tom, že s ním bude hrát!

Legendární duo Jim Carrey a Jeff Daniels zachytilo spoustu humoru v komedii "Blbý a blbější" (1994). Nemůžeme si ani představit, že někdo jiný hraje Harryho, ale bylo zřejmé, že kandidáti na Emmy nebo Zlatý glóbus z nich asi nebudou.

Jim Carrey si byl od první chvíle jistý, že on a Daniels budou na obrazovce tvořit skvělé duo. Studio ale nejprve chtělo komika a nikoli herce. Carrey a Farrelly bratři trvali na tom, aby najali herce, stejně jako jeho postava v "Blbý a blbější", Carrey měl Danielovi krýt záda. Dobré rozhodnutí!

Ačkoli Jim Carrey bojoval za to, aby obsadili Danielse v "Blbý a blbější", nebylo to zaručeno. A vtipné bylo, že si společného natáčení ani studio nakonec nevšimlo. Odešli do Breckenridge v Coloradu, aby natáčeli první týden, a pak si uvědomili ve čtvrtek, že už spolu vlastně natáčí. Zkoumali, co na to řekne studio...

Když strávili víkend na natáčení, čekali, až budou v pondělí studiem zavoláni. Byli. A konečně, studio rozhodlo, že Jim Carrey a Jeff Daniels budou natáčet spolu!

Následujícího rána na natáčení Carrey řekl: "Milují to, co děláš, drž se toho!" Rozhodně souhlasíme - přejeme vám mnoho dalších skvělých filmů, Mr. Jeffe Danielsi!