Důvod, proč jsou všechny ženské postavy stejné!

similar_female_characterstb

Všimli jste si podobnosti? 

Od Leeloo (Pátý element), Madison (Žbluňk!) až po Quorru (Tron: Legacy) se zdá, že postavy žen z filmového průmyslu v Hollywoodu směřují vždy stejným směrem. Zatímco si nás zcela podmaní svým nevinným, dětským způsobem, jak vidět svět, jejich těla ukazují velmi odlišnou stránku, kterou je jejich sexy - ženská podstata.

                                               (Walt Disney Studios)

To, že svoji sexualitu nevnímají, je zachraňuje od toho, jaký dopad mohou mít na své okolí, což je velmi příjemné pro veřejnou nahotu nebo nějaké sociálně nevhodné chování. Prostě neznají místní zvyky. 

                                            (Buena Vista Distribution)

Ale je způsob, jak vyvážit tuto stránku a dát povahu určité hloubce a nuancím, obvykle skrze dovednosti, které ji přináší úctu těch, kteří jsou kolem ní.

                                                (Columbia Pictures)


Pokud všechny tyto prvky spojíme, zjistíme, že tyto postavy hrají v jednom společném tématu: mužské fantazii. Je to proto, že všude, kde se setkáme s nezkušeným ženským charakterem, který má dokonalé tělo, bude vždycky mužský charakter připravený ji chránit a ukázat jí "jeho" svět. V jistých ohledech se stane její mentorem a všechno, co ji naučí, se jí bude zdát naprosto výjimečné.

                                               (Columbia Pictures)


Takže od nynějška budete pravděpodobně sledovat určité filmy jinak než doposud!