Věděli jste, že CIA může změnit router na špiona?

axn-router-spy-1600x900

Možná vás váš router sleduje

CIA může přepsat část softwaru směrovače, aby mohla sledovat internetovou aktivitu uživatelů, aspoň podle informací, které nedávno uveřejnila společnost WikiLeaks. Pokud si toto nyní čtete doma, pravděpodobně mohou zasáhnout i do vašeho routeru. Pokud toto čtete v práci nebo v kavárně s Wi-Fi, je to stejné!

ODKAZY, NA KTERÉ ROZHODNĚ NEKLIKEJTE!

Pokud CIA software nainstaluje, agent, který bude sledovat provoz přes tento router, bude schopen zneužít informace, jako jsou osobní hesla. Tento agent může také sledovat osobu, která surfuje po síti přes tento router, a poslat tuto osobu na libovolný počet webů, na kterých budou, například, možnosti stažení nějakého druhu malwaru.

Každý, kdo používá router vyrobený společnostmi Belkin, Dell, DLink, Linksys, Motorola a několika dalších, by mohl mít kompromitovaný router. WikiLeaks dokonce tvrdí, že CIA může manipulovat se směrovači, ještě než dorazí do rukou zákazníka!

(Getty Images)

WikiLeaks již několik týdnů zveřejňuje informace a pochybném chování CIA a přestože se zdá, že velká část informací je legitimní, je důvod, proč brát WikiLeaks s určitou rezervou. Organizace, kdysi známá výhradně pro své aktivity v ochraně soukromí Američanů, však ve volbách z minulého roku odporovala současného prezidenta Donalda Trumpa, ačkoli jeho vztah s ochranou soukromí obyčejných obyvatel je značně komplikovaný.