7 věcí, které byste měli vědět o Penelope Garcii

axn-garcia-1600x900

Proč milujeme tak moc počítačovou hvězdu z Myšlenek zločince?

Technická analytička FBI Penelope Garcia (v podání kouzelné Kirsten Vangsness) pracovala pro jednotku behaviorální analýzy již od samého začátku seriálu Myšlenky zločince a rychle se stala jednou z neoblíbenějších postav. Aktuálně jede na AXN jedenáctá řada a my jsme se proto zamysleli nad tím, proč je vlastně tak divácky zajímavá. Vybrali jsme proto 7 věcí, které dělají Garciu Garciou!

GALERIE:NEJVÝSTŘEDNĚJŠÍ OUTFITY KIRSTEN VANGSNESS

1. Je to svérázná osobnost se zvláštními chutěmi
Jen se na ni podíváte, hned víte, že je tak trochu jiná. A není to jen jejím oblékáním. Její auto se jmenuje Esther. Hotch jednou poznamenal, že svůj životopis dodala na růžovém, vlastnoručně vyráběném papíru. Má ráda konspirační teorie, což patrně pramení z jejích předchozích aktivit jako protivládní hackerky. Jak vidíte, jedná se o osobu, která žije ve svém vlastním světě!

(Foto: CBS)

2. Hned si jí všimnete díky jejímu stylu oblékání
V prostředí, kde fungují mnohá omezení, co se týče oblékání, je osvěžující vidět někoho, kdo na sobě nemá oblek či kostým. Její barevné, extravagantní oblečky navíc výstižně reprezentují její osobnost.

3. Svůj život obrátila k lepšímu
Garciini rodiče zemřeli během autonehody, když měla 18 let. Jejich smrt v ní vyvolávala pocit vinny, protože ji hledali, když se nevrátila do večerky domů. Kvůli toho sekla se studiem na CalTech, naučila se sama programovat a stala se z ní gothička. Pod přezdívkou "Černá královna" působila nějakou dobu jako hackerka. Nakonec byla zatčena a dostala poslední šanci - pracovat pro FBI nebo jít sedět. Garcia se rozhodla práci vzít, což se ukázalo jako nejlepší tah v jejím životě.

4. Penelope a Derek jsou si souzeni... že ano?
Málokdy je mezi dvěma postavami taková chemie jako mezi těmi dvěma. Padli si do oka od prvního okamžiku a počáteční sympatie se proměnily v pevné přátelství, které se vyvíjelo v průběhu mnoha řad. Pomáhali si v nejhorších okamžicích. A vždy diváky drželi na okraji sedaček, když to vypadalo, že mezi nimi už už něco bude!

(Foto: CBS)

5. Garcia je citlivá duše
Některé případy příliš dobře nezvládá. Opakované sledování a poslouchání nahrávek vražd a dalších zločinů ji dokáže pořádně rozrušit. Proto je také její stůl obklopen hračkami a dalšími tretkami - pomáhají jí zapomenout na nepříjemné aspekty její práce.

6. Je opravdový geek
Garcia miluje online hry, hlavně MMORPG. Všechny její počítače běží na Linuxu. Už jsme zmiňovali, že působila jako hackerka? Tak, tady to máte!

(Foto: CBS)

7. Garcia je optimistickým srdcem týmu
Zůstává dobře naladěna, přestože ji její práce nutí hrabat se v nejhorším tajemstvích lidí. Většina členů týmu nějakou formou dala najevo, že jim její dobrá nálada pomáhá zvládat těžkou práci. Hotch ji jednou chtěl dokonce jako vtip nechat otestovat na přítomnost drog - tak moc pozitivní někdy bývá. Je to ale její schopnost vidět dobré věci v životě, přestože v práci vidí občas pravý opak, co z ní dělá nezbytnou část týmu.