5 apokalyptických filmů, které musíte vidět

axn-apocalypse-movies-1600x900

Destrukce světa pokaždé jinak!

Hrozba apokalypsy, zkáza lidstva i naší planety - to jsou v pop kultuře oblíbená témata a seriál Poslové je jedním z mnoha příkladů tohoto trendu. Pokud se vám tento seriál líbí, je pravděpodobné, že vás budou zajímat i filmy, v nichž došlo k totálnímu rozkladu civilizace, ať už z rukou lidí, kvůli biblickým či nadpřirozeným tvorům nebo ze zcela neznámého důvodu. Pětici z těch nejzajímavějších najdete v následujícím článku!

GALERIE: FILMY, VE KTERÝCH VYHYNULO LIDSTVO

Cesta
Psychicky vyčerpávající adaptace pochmurné knihy Cormaca McCarthyho sleduje bezejmenného muže (Viggo Mortensen) a jeho mladého syna během cesty zdecimovanou Amerikou. Dvojice se neustále ocitá na pokraji smrti hladem a nebezpečí jim hrozí i od ostatních, v tomto stádiu již značně zdivočelých lidí. Původ zkázy není nikdy zmíněn, ať už je ale jakýkoliv, naděje na záchranu pravděpodobně neexistuje.

(Foto: Dimension Films)

Potomci lidí
Nejpomalejší a nejkrutější vymření lidstva vůbec. Je rok 2027 a dvě dekády totální lidské neplodnosti dotlačily společnost na pokraj kolapsu. Ti, které zoufalá situace a nulové vyhlídky na přežití lidstva nedohnaly k sebevraždě, jen rezignovaně přežívají. Pak se ale objeví zázrak - těhotná žena, která musí zůstat v bezpečí. Potomci lidí fascinují nejen zpracováním celého tématu, ale také vytříbenou vizuální stránkou a jedněmi z nejlepších dlouhých záběrů, které kdy vznikly.

(Foto: Universal Pictures)

Naušika z Větrného údolí
Klasické Miyazakiho anime se odehrává tisíc let poté, co lidé téměř zničili planetu během "Sedmi dní ohně", chemické a biologické války, jejíž následkem byl vznik toxické džungle, v níž se pohybují obrovští tvorové. Na několika málo nepostižených místech přežívají zbytky lidstva rozdělené do malých království. Jedním z nich je titulní Větrné údolí, kde žije Naušika - mladá princezna, která se rozhodne odhalit zdroj toxicity.

(Foto: Toei Inc.)

Snowpiercer
Během boje proti globálnímu oteplování byly do atmosféry vypuštěny chemikálie, jejichž extrémní účinky způsobily novou dobu ledovou. Poslední zbytky lidské populace cestují kolem Země ve speciálně upraveném vlaku rozděleném podle sociálních tříd. Zatímco chudí živoří v zadní části vlaku, bohatá elita si užívá na jeho začátku. Zoufalá situace vyvolá povstání vedené Curtisem Everettem (Chris Evans), který se probojovává skrz jednotlivé oddělení vlaku po boku jeho svérázných obyvatel.

(Foto: CJ Entertainment)

Apokalypsa v Hollywoodu
Apokalyptické filmy nemusí být nutně jen depresivní a pesimistické. Konec světa může klidně být i zábava - zvláště pokud se během biblické apokalypsy (kterou provází masivní zemětřesení, ohně a bestie z pekla) ocitnete na party v domě Jamese Franca!

(Foto: SPE/Columbia Pictures)