Filmy, na které se můžete těšit v prosinci

axn-movies-worth-watching-december-1

Připravte se na pořádnou dávku emocí! 

Prosinec přichází a Vánoce jsou skoro tady a s nimi neuvěřitelná sprška filmů, z nichž některé budou letos usilovat o nějaké ty Oscary. Poslední měsíc v roce je totiž poslední příležitostí, kdy studia představí své velké trháky a budoucí kandidáty na Oscara. Nechte se proto zahřát u srdce skvělými filmy, na které se můžete těšit v prosinci!

Nejvíce očekávaný snímek roku – Star Wars: Poslední z Jediů, má premiéru 8. prosince. Věřte tomu nebo ne, ale lístky se začaly prodávat už před měsícem a některé sály jsou už vyprodané na několik dní dopředu! Rozhodně vám doporučujeme, abyste si dali před filmem pořádnou pauzu, protože to vypadá, že film bude nejdelší z celé série - 2 hodiny a 33 minut. Ve filmu se můžete těšit na své oblíbené hrdiny, přesně jak jsme je opustili na konci Star Wars: Síla se probouzí. Rey bude hledat Sílu za pomocí samotného Luka Skywalkera, ale můžete se těšit i na další osudy Finna a Kyla Rena, v kterém se bude odehrávat vnitřní boj.A když hovoříme o největších příbězích sci-fi, začnou obvykle s jednou významnou změnou ve světě a pak zváží, jaké další změny budou následovat. To je to, co se stane ve filmu Zmenšování, ambiciózním filmu Alexandra Payne o světě, kde se lidé rozhodli miniaturizovat. Zmenšování sleduje kulturní, sociální, politické a environmentální změny, které přicházejí z tak velkého technologického posunu. Působivý a vtipný, ale také hluboce humánní film působí hodně nadčasově.


 


Chcete-li se připojit k vašim dětem při sledování pěkného rodinného filmu před Vánocemi - Ferdinand je tou správnou volbou. Animovaný film je modernizovaným vzorem klasické knihy pro děti Příběh Ferdinanda. Ferdinand (mluvený Johnem Cenou!) je jemný býk, který dává přednost květinám než boji v aréně. Pestrá animace jde daleko za knižní ilustraci a můžete proto očekávat spoustu humoru. Ale celkově to vypadá jako sladký, zábavný film, který děti a rodiny jistě ocení.

 

 

A protože dny před Vánocemi jsou velmi emocionální, musíte se podívat (v ČR bohužel až v únoru) na silný film Tvář vody od Guillerma del Tora. Je to vizuálně a emocionálně vzrušující bajka, která syntetizuje tolik z tohoto jedinečného filmařova zvláštního vkusu a různých uměleckých vlivů. Je to pohádka, monstrum, noir, společenský komentář, ale především je to milostný příběh

 

 

Přestože minulé roky byly pro Johna Travoltu méně než laskavé, nyní je konečně zpátky v centru pozornosti. Jeho úsměv a charisma se značně rozvinuly ve filmu Gotti, přezdívaný Teflon Don. Film zaznamenává nárůst moci mafie v New Yorku v průběhu tří desetiletí.

 

 

Blíží se slavnostní sezóna je pro všechny filmové geeky - vychutnejte si náš výběr filmových premiér pro prosinec a nezapomeňte ušetřit čas a síly i na skvělé seriály na AXN!