4 mystické objekty naplněné tajemstvím

mystical_objtb

I Robert Langdon by si s nimi možná nevěděl rady!

Robert Langdon (Tom Hanks) se ve filmech Šifra mistra Leonarda a Andělé a démoni pokoušel odhalit tajemství Iluminátů a Svatého grálu, existuje ale celá řada legendárních historických předmětů, nad kterými by si jistě lámal hlavu úplně stejně. Tady jsou některé z nich!

GALERIE: NEJLEPŠÍ KONSPIRAČNÍ FILMY

Kopí osudu
V křesťanské víře se jedná o svatou relikvii, má se totiž jednat o kopí, které probodlo Kristův bok a byla tak do něj přenesena unikátní síla. Majitel Kopí osudu je údajně předurčen k tomu, aby vládl světu. Podle některých konspiračních teorií si jej dokonce přivlastnil sám Hitler a vydal se pak na své tažení Evropou. Když jej generál Patton odvezl z Norimberka, Hitlerova vláda byla u konce. Skutečná existence není prokázána, existuje ale hned několik kusů údajného kopí.

(Wikipedia.org) 

Archa úmluvy 
Dřevěná truhlice pokrytá zlatem měla obsahovat dvě kamenné desky s desaterem přikázání, podle některých zdrojů i Áronovu hůl a hrnec many. Podle Bible vznikla Archa úmluvy asi rok po odchodu Izraelitů z Egypta podle instrukcí, které Mojžíš dostal od Boha, když tábořili pod horou Sinaj. Říká se, že držitel Archy se stává neporazitelným a může vyhrát každou bitvu. Proto po ní údajně pátrali za 2. světové války nacisté.

(Wikipedia.org) 

Svitky od Mrtvého moře
Jedná se o kolekci 981 různých textů objevených v letech 1946-1956 v jedenácti jeskyních na západním břehu Mrtvého moře, nejvíce poblíž starobylého sídliště Kumrán. Svitky pravděpodobně pocházejí z období posledních 3 století př. n. l. až do 1. století n. l. Svitky, které jsou stále sestavovány a překládány, by údajně mohly dát odpovědi na velké otázky lidstva, například jestli jsme ve vesmíru sami nebo kdy nastane konec světa.

(Wikipedia.org) 

Turínské plátno
Pruh lněného plátna s obrazem muže je podle některých věřících pohřebním rubášem Ježíše Krista. Radiokarbonovou metodou byl ale jeho vznik datován do období středověku. Plátno je uloženo v kapli v Katedrále sv. Jana Křtitele v Turíně. Původ plátna se stal předmětem mnoha debat mezi teology, historiky a vědci, kteří nabídli celou řadu důkazů pro i proti autenticitě plátna. Konaly se i mnohé pokusy napodobit možné metody vzniku Turínského plátna. Někteří skeptici dokonce tvrdí, že se jedná o jeden z vtípků Leonarda da Vinciho.

(Wikipedia.org)