Šokující zvyky ze Spartakovy éry

spartacustb

Člověk se musel hodně snažit, aby přežil!

Být Spartakovým současníkem nebyla žádná legrace. Abyste se vůbec dožili dalšího dne, museli jste se pořádně obrnit a připravit se na všemožná příkoří a krutosti. S čím vším jste tedy museli počítat v době starověkého Říma?

GALERIE: NEJRAJCOVNĚJŠÍ ŽENY ZE SERIÁLU SPARTAKUS

1. Římané dovedli divoké večírky k úplné dokonalosti. Organizovali oslavy, na nichž ekstaticky tancovali a pak prostě přistoupili k sexu s kýmkoliv, kdo byl zrovna po ruce. Tyto party byly natolik dekadentní, že byly nakonec postaveny mimo zákon a jejich pořádání bylo trestáno mučením.

(Starz)

2. Otroci nepřekvapivě neměli vůbec žádná práva. Ať už byli jakéhokoliv věku či pohlaví, jejich pánové je mohli zneužívat (často i sexuálně), jak se jim zachtělo.

3. Římané milovali násilí. Nenechali si ujít zápasy, v nichž gladiátoři bojovali proti sobě nebo proti divokým zvířatům, velké oblibě se těšily i veřejné tělesné tresty.

(Starz)

4. Být matkou tehdy bylo trochu jiné než nyní. Ženy neměly problém vyhodit své nechtěné novorozeně společně s odpadem.

5. Usmrcování vojáků bylo běžným postupem, jehož účelem bylo dosažení disciplíny. Když se začala některá jednotka bouřit, byl jeden z deseti vojáků ubit k smrti vlastními bratry ve zbrani.

(Starz)

Pokud by vám tedy někdo dal možnost cestovat do minulosti, radši si vyberte jiné období - ve starověkém Římě, byste si to asi moc neužili!