Bratři Coenové píší scénář o temných hlubinách internetu!

axn-dark-web-1600x900

Vytvoří další kultovní film?

V temných zákoutích internetu se neorientují jen postavy ze seriálů Tým Škorpion nebo Kriminálka: Oddělení kybernetiky, ale v poslední době to vypadá, že by si svoji polívčičku přihřál rád i Hollywood. Podle serveru Rotten Tomato zažívá film Snowden Olivera Stona v zahraničí velký úspěch a proto chtějí přiložit k tématu bezpečnosti internetu ruku (na klávesnici) další scénáristé v podobě bratří Coenů. Ti jsou sice více známí jako režiséři a scénáristé svých vlastních filmů, ale dost často působí i jako scénáristé pod slavnými jmény jako Steven Spielberg (Most špionů) nebo Angeliny Jolie (Nezlomný) či plánovaného filmu George Clooneyho (Suburbicon).    

ZAJÍMAVOSTI O WALTERU O’BRIENOVI

Nyní bratři píší příběh Rosse Williama Ulbrichta, známého jako Strašný Pirát Roberts, který vytvořil na dark webu ilegální online trh zvaný Hedvábná stezka. Ulbricht byl zadržen v roce 2013 a momentálně si odpykává doživotní trest za online prodej narkotik a praní špinavých peněz. Scénář filmu je založený na článku od Joshuaha Bearmana “Nezveřejněný příběh Hedvábné stezky”, který sleduje Ulbrichtův vývoj od idealistického prodejce knih po nebezpečného drogového bosse. 

(Getty Images)

Film je prozatím srovnávaný s Fargem, kultovním filmem bratří Coenů. Všichni totiž od filmu očekávají, že bude plný zvratů a nečekaných zápletek. Jenže projekt má i svoje kritiky, kteří tvrdí, že není tak zdaleka lehké natočit internetový thriller, kde postava většinu času sedí u počítače. Přes všechny pochyby - kdo jiný by takovou výzvu měl zvládnout lepé než právě bratři Coenové?

(Getty Images)