"Přiblížení fotky" bude mít v NCIS nový význam!

axn-enhance-1600x900

Možná nad tím už nepřemýšlíte, protože se to stalo tak ustáleným pojmem, že málokomu dojde, že když se v kriminálním seriálu ozve věta "Přibližte/vylepšete mi tu fotku, ať se podíváme na detaily", jedná se o nesmyslný výrok, kdy by dotyčný po přiblížení fotky viděl tak maximálně soubor velkých kostiček nebo pixelů. Nicméně v seriálech jako je NCIS nebo CIS se s přibližováním fotek operuje nestále už několik desetiletí, protože to vypadá neuvěřitelně hi-tech, když se pozornému kriminalistovi podaří na "přiblížené" fotce najít nějaký podstatný detail.

VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O BRIANOVI DIETZEN/JIMMYM PALMEROVI

Nicméně nyní může dojít v reálu k pozoruhodnému obratu. Výzkumníci používají technologie neuronových sítí, které pomáhají počítačům vyplnit chybějící detaily ve fotografiích. Některé webové stránky již zpřístupňují některé z těchto kouzel. Jeden z nich se nazývá Let's Enhance, který byl nedávno spuštěn s jednoduchým rozhraním drag-and-drop. Let’s Enhance odkazuje právě na televizní seriály, kde policejní technik přibližoval a zvětšoval pixelovanou videokazetu nebo fotografii.

via GIPHY

První použití výrazu "vylepšení" je od filmu Blade Runner. V proslulé scéně, kde Deckard (Harrison Ford), opakovaně žádá počítač o zvětšení fotografie. Na konci scény informuje počítač, aby mu "poskytl kopii" vylepšeného obrazu.

Poté, co necháte Let’s Enhance systém zpracovat váš obrázek, budete moci stáhnout snímek, který je rozšířen čtyřikrát, klepnutím na možnost "magic". Vypadá to, že některá naše technická magie NCIS přichází nové možnosti do reálného světa. Zlepšit! Přiblížit!

via GIPHY