5 znaků, které vám odhalí každého lháře!

axn-signs-of-lying-1600x900

Už vás jen tak někdo nenapálí! 

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak se daří Andrei Cornell v seriálu Tajnosti a lži rychle rozpoznat, že dotyčný lže a to i přesto, že se s ním nikdy předtím nesetkala? Tak si přečtěte o následujících pěti znacích, které nedávno objevili vědci. Když se je naučíte vnímat, pak už na vás jen tak někdo nevyzraje...nebo se naopak naučíte lhát bez jakýchkoliv následků!

 
1. Těkají očima a mají prudké pohyby hlavy
Položili jste jednoduchou otázku a dotyčný se před vámi přímo vykrucuje? Těká očima a má nečekané pohyby hlavy těsně předtím, než vám odpoví? Pak se vám asi chystá lhát! 
 
 
(Europress/Getty images)
 
2. Stojí velmi nehybně a ani nemrknou
Druhý příklad je opakem toho prvního. Jedni se hýbou až moc a ti druzí naopak stojí jako solné sloupy. To však jen znamená, že se jim daří skrýt své obavy a umí ovládnout své tělo, aby nebylo vidět, že jste je právě přistihli při lži. Když lidé lžou, často uhýbají očima, ale někteří zkušení lháři dokážou lhát přímo do očí ve snaze s vámi manipulovat! 
 
3. Často na něco ukazují
Když se lhář postaví do defenzívy, celá situace se otočí. Někteří z nich dokážou být totiž neuvěřitelně naštvaní, že je někdo přistihl při lži, a snaží se celou situaci zamaskovat nebo popřít. A ukazují přitom. 
 
  
(Europress/Getty images)
 
4. Známky lhaní v mluveném projevu
Slovní projevy lhaní jsou u každého člověka trochu jiné, ale všeobecně platí, že je dobré soustředit se na extrémy. Někteří lháři začnou až příliš mluvit a neví, kdy se mají zastavit, pro některé je najednou složité ze sebe vypravit jediné slovíčko. Někteří z nich budou často opakovat slova a věty, protože se nás (a možná i sebe) snaží o své lži utvrdit. Také jim může delší dobu trvat, než si utřídí myšlenky. 
 
5. Instinktivně si zakrývají zranitelná místa svého těla
Nejčastěji si lháři zakrývají tváře, krk a hrudník, méně častěji hlavu a břicho. To je často k vidění v soudních síních. 
 
 
(Europress/Getty images)