Nečekaná souvislost mezi seriály Tým Škorpion a Teorie velkého třesku

axn-scorpion-vs-bbt-1600x900

Tým Škorpion: Vypadala by tak nějak Teorie velkého třesku jako krimi thriller?

Tým Škorpion je dramatický seriál AXN sledující osudy skupinky společensky neschopných géniů, kteří chrání náš svět před technologickými hrozbami. Je to ale opravdu taková novinka? Jen se na chvíli zamysleme nad postavami ze seriálu a rychle zjistíme, že mají mnoho společného s dalším známým seriálem. Tým Škorpion je v podstatě druhá Teorie velkého třesku - jen obsahuje mnohem více napínavé akce! Kde tedy narazíme na ty nezjevnější podobnosti?

GALERIE: GEEKOVÉ V TELEVIZI: OD TRAPÁKŮ KE COOL TÝPKŮM

Oba seriály se zaměřují na skupinku výjimečných inteligentů. Nebo jinými slovy zmatených nerdů, kteří možná zvládají náročné vědecké a technické problémy, ale bývají bezradní při řešení obyčejných každodenních úkolů. Hlavní rozdíl? Partička z Teorie velkého třesku sestává z "obyčejných" zaměstnanců Kalifornského technologického institutu, zatímco členové Týmu Škorpion mají mnohem rušnější životy. Jako tým specialistů sestavený špičkovým hackerem pod hlavičkou Ministerstva vnitřní bezpečnosti bojují s komplikovanými technologickými hrozbami. A co více - seriál je inspirován skutečnými událostmi!

(Foto: CBS)

Hlavní hrdina seriálu Tým Škorpion? Walter O'Brien (v podání Elyese Gabela) - počítačový expert s IQ větším, než měl Einstein, který je také tak trochu necitlivý trouba. Jen si představte Sheldona Coopera v realističtějším zasazení, bez sitcomové omáčky, který se jedincům intelektuálně slabším než on stále jeví jako pořádný podivín.

(Foto: CBS)

A co potřebuje každá skupinka beznadějných geeků? Samozřejmě servírku! Schopnosti a zkušenosti získané z pobíhání kolem, přijímání objednávek a roznášení jídla z ní evidentně dělají ideální osobu, která sociálně neschopné chytráky naučí, jak se bavit s lidmi a využívat zdravý rozum místo čistého intelektu. Sheldon, Leonard a spol. mají svou Penny, Tým Škorpion narazí na sympatickou Paige Dineen (Katharine McPhee).

(Foto: CBS)