Opravdoví mistři paměti

axn-memory-masters-1600x900

Napadlo vás někdy, že opravdu existují lidé jako Carrie Wells?

Hlavní postava ze seriálu Vzpomínky má reálné konkurenty - osoby s dokonalou pamětí, kteří si pamatují skoro každý sebemenší moment ze svého života. Pro mnohé obyčejné lidi jsou vzpomínky zaplněny různými drobnostmi, jako třeba když si pamatujeme, jak jsme byli s babičkou v dětství na zmrzlině, ale už si nevzpomeneme, co jsme se učili na střední škole při hodině biologie. Avšak pro lidi s mimořádnou pamětí je život daleko více dramatický! 

CO PROZRADILA SEXY ZRZKA POPPY MONTGOMERY? 

Americký bavič Bob Petrella je jedním z šedesáti lidí na celém světě, kteří byli diagnostikování s vysoce nadprůměrnou autobiografickou pamětí. Zkuste se Boba zeptat na jakékoliv datum z předchozích 45 let jeho život a on vám na ně dá bez problému odpověď, ať už se bude jednat o den, kdy se udála celosvětová událost nebo jen den, kdy byl nakupovat v samoobsluze!

Herečka Marilu Henner zase na základě svých životních zkušeností napsala knihu o tom, jak si můžete zlepšit svoji pamět. Navíc byla Marilu Henner i odbornou konzultantkou pro  seriál Vzpomínky a dokonce si v něm zahrála i Carriinu tetu.

(Getty Images)

Houslistka z New Yorku Louise Owen si také pamatuje každý den od chvíle, kdy jí bylo jedenáct let. Dokáže však také během chvíle říci, kdy byl Nelson Mandela osvobozen (v neděli, 11. února, 1990) i kdy se naposled vysílal její oblíbený seriál. 

Ale to je jenom začátek výčtu takto nadaných osob. Mezi dalšími jsou například reportér Brad Williams z Wisconsinu nebo badatel Rick Baron z Clevelandu, který si pamatuje každý film, co viděl!

Vědci doufají, že tito lidé otevřou novou kapitolu ve výzkumu lidské paměti a nově získané informace pomohou při léčbě Alzheimerovy choroby.

Osvěžte si proto pamět se seriálem Vzpomínky a sledujte jeho čtvrtou řadu na AXN!