Jak prosté

Nenechte si ujít šestou řadu!

Vysílací časy: Jak prosté

close
Čtvrtek, 5 Čvc
Elementary 501 - Folie A Deux
Řada 5
Epizoda 1
Čtvrtek, 5 Čvc
Elementary 502 - Worth Several Cities
Řada 5
Epizoda 2
Čtvrtek, 5 Čvc
Elementary 503 - Render, And Then Seize Her
Řada 5
Epizoda 3
Čtvrtek, 5 Čvc
Elementary 504 - Henny Penny, The Sky Is Falling
Řada 5
Epizoda 4
Čtvrtek, 5 Čvc
Elementary 506 - Ill Tidings
Řada 5
Epizoda 6
axn-elementary-6

Info

Po pobytu v léčebně pro drogově závislé utíká excentrický Sherlock na Manhattan, kde je svým zámožným otcem přinucen žít se svou nejhorší noční můrou - střízlivou společnicí, doktorkou Watsonovou. Úspěšná chirurgyně před třemi lety přišla o pacienta a tím i o svou licenci, a svou současnou práci vnímá jako další příležitost pomáhat lidem, ale zároveň také jako své pokání. Sherlock se však nijak nepodobá jejím předchozím klientům. Informuje ji, že žádná z jejích expertíz jako specialistky na závislosti se nevztahuje na něj a že má svůj vlastní post-rehabilitační režim - práci policejního konzultanta v New Yorku. Watsonová tak nemá jinou možnost, než se připojit k jeho práci. Sherlockovi její medicínské znalosti přichází vhod a Watsonová si uvědomuje, že má talent na vyšetřování.

Ve třetí řadě se Holmes vrací do New Yorku s učednicí Kitty a obnovenou touhou pracovat pro newyorskou policii poté, co jej v Londýně vyhodili z MI6. Naneštěstí pro něj ale musí souhlas k jeho návratu dát nejdřív Joan.

Ve čtvrté řadě se Holmes snaží znovu uvést svůj život do pořádku po jeho útoku na Oscara a následnému návratu k drogové závislosti. Kvůli násilným činům je ohroženo Sherlockovo partnertsví s Watsonovou i spolupráce s newyorskou policií. Zatímco čeká, zda bude obviněn, objevuje se na jeho stole případ ženy údajně zabité manželem – vítané rozptýlení od blížícího se příjezdu jeho odcizeného otce Morlanda Holmese (John Noble).

Pátá série začíná ve chvíli, kdy Holmes a Watson pronásledují sériového vraha, který se stal znovu aktivní po dlouhých šesti letech. Při vyšetřování se snaží Watson najít pomoc u bývalého kriminálka Shinwella Johnsona, kterému zachránila život ještě v dobách, kdy byla chirurg. Během celé páté série se Sherlock obává, že ho Watson po pěti letech opustí, protože bude chtít zkusit nový kariérní postup!

Na začátku šesté řady je jasné, že Sherlock udělal chybu, když se rozhodl držet svůj stav v tajnosti před Jane. Bude muset hodně vysvětlovat... Také si uvědomí, že jeho režim soběstačnosti "konkuruje" režimu, jehož cílem je řešit kriminální případy. Bude tedy zajímavé sledovat, zda se dokáže vypořádat s jedním problémem, aniž by podlehl druhému. A to samozřejmě bude mít dopad na jeho práci. Sherlock je zvyklý být nejlepším detektivem v New Yorku, pokud ne na planetě. Práce však nebude tak snadná, jako bývala dřív...

Reklama
Reklama

Sledujte nás na